549

Mobil telefon teknolojisi gün geçtikçe sınırları zorlamaya devam ediyor. Son zamanlarda ise 5G destekli telefonlar tüketicilerin hemen dikkatini çekmiş durumda. Neredeyse tüm akıllı mobil telefon üreticileri 5G destekli teknolojiler üzerine çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda. Ancak tam böylesi bir maratonun ortasında Huawei markasının kurucusu Ren Zhengfei’den ilginç ve şaşırtıcı açıklamalar geldi.

Zhengfei: 5G Abartılıyor

Zhengfei, kendisi ile yapılan bir röportajda 5G’nin sıradan bir teknoloji olduğunu ve neden bu kadar abartıldığını anlamadığını söyledi. Hatta 5G’nin bu denli abartılmasının nedeni olarak Amerika birleşik Devletleri’nin kendilerine uygulanan baskının bir sonucu olduğuna değinen Zhengfei, ABD siyasetçilerinin tüketiciler üzerinde bir algı politikası uyguladıklarını ve bu yüzden 5G’nin abartıldığını da konuşmasına ekledi. Zhengfei ayrıca, ABD için Huawei ile çalışıp çalışmamalarından endişe duymadıklarını da belirtti.

2019 yılının ilk çeyreğinde 59,1 milyon düzeyinde satış yapan Huawei, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olarak Apple ve Samsung gibi rakiplerin karşısında oldukça başarılı adımlar atmıştır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

549
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir