530

Fotoğraf çekmekten hoşlanan kişilerin özellikle de sosyal medyada birbirinden eşsiz fotoğraf paylaşımı yapanların hangi uygulamaları kullandığını illaki merak etmişsinizdir. Bu kadar güzel bir ışık ve ortamda denge ile çekilen fotoğraflar için en çok tercih edilen uygulamalar:

  • Lightroom CC: Çektiğiniz fotoğraflar üzerinde hem ışık hem de renk ayarı yapmak istiyorsanız kesinlikle kullanmanız gereken uygulamalardan biri olan Lightroom, ücretsiz ir uygulamadır. Ancak bazı özelliklerde ücret ödemeniz gerekebilir. Bu programı kolay kullanabilmek için internet üzerinde öğrenim videolarına bir göz atabilirsiniz.
  • VSCO: Eğer sosyal medyada fotoğraf paylaşmaktan hoşlanıyorsanız ya da kişisel bir blog kullanıyorsanız mutlaka bir göz atmanız gereken bu fotoğraf uygulaması, birbirinden özel efektleri kullanabileceğiniz programların başında gelir.
  • Huji Cam: Bildiğiniz gibi son 2 yılın en gözde modalarından biri de eskilere dönüş. Bu bağlamda kıyafetlerden tutunda takılara saç şekillerine kadar pek çok detay eski dönemlere dönüştü. Bu konuda size fotoğraf çekimlerinde büyük kolaylık sağlayacak bu uygulama ile buram buram tarih kokan kareleri kendi elinizle yaratabilirsiniz.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

530
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir