526

Google Glass’a Bir Yasaklama Daha, Google’ın yeni gözlüğüne bir yasak daha geldi. Mekan içinde Glass kullanımını yasaklayan cafe-restoranlara bir yenisi daha eklendi.

Google’ın teknolojik gözlüğü hakkındaki tartışmalar dinmek bilmiyor. Henüz test aşamasında olan gözlüğün en büyük dezavantajlarından biri de kişisel gizliliğe tehdit olarak görülmesi.

Google Glass’ın kullanıcıların gözünde takılı durumdayken başkalarını gizlice pozlayabilmesi, video görüntülerini kaydebilmesi ve anında paylaşabilmesi gibi ihtimaller ise bazı işletmeleri çoktan harekete geçirmiş durumda.

Bunların başında ise kafe, bar ve restoran gibi mekanlar geliyor. Müşterilerine rahat ve güvenli ortam sunmak için çalışan bu işletmeler Google Glass’a mesafeli. Geçtiğimiz Mart ayında Seattle’daki ünlü cafe-restoranlardan biri The 5 Point, Facebook’tan yaptığı duyuruda işletmelerinde Google Glass kullanımını yasaklamıştı.

Benzer bir hamle ise yine Seattle’dan geldi. Lost Lake Café & Lounge resmi Facebook sayfası üzerinden yayınladığı açıklamada, müşterilerden mekan içerisinde Google Glass kullanımından kaçınmalarını istendi. Ayrıca başkalarının izni olmadan onları pozlayanların ve videoya çekenlerin uyarılacağını, cihazı kapatmalarının ya da mekandan ayrılmalarının isteneceği belirtildi.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

526
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir