521

iphone

2013’ün Eylül ayında 549 dolarlık bir iPhone modeli satışa sunan Apple, 2 senedir ortada dolaşan ucuz iPhone iddialarını ne kadar yalanlasa da doğrulamıştı. Model ucuz olmasına rağmen ülkemize yine fahiş bir fiyattan gelmesine rağmen global olarak bakmamız gerekiyor konuya. Yine de bu fiyat bile global pazarı tatmin etmiş gibi gözükmüyor; görünüşe göre Apple bir indirime daha gidecek.

549 dolarlık iPhone 5C, 8GB’lık dahili hafızaya sahipti ve MicroSD hafıza kartlarıyla artırılamıyordu. Almanya’nın en büyük operatörlerinden olan O2’den sızan haberlere göre yeni sezonda satışa sunulacak olan iPhone 5C’nin fiyatında yaklaşık 100 dolarlık bir indirim olacak ve 449 dolara kadar gerilecek.

iPhone 5C’nin tabi ki 16 GB’lık modeli de satışa sunulacak, bundaki fiyat farkının ise 60 euro civarında olması bekleniyor. İndirimler çoğu alt seviye ülkede geçerli olmayacakken sevindirici bir haber verelim; ülkemizde indirimler geçerli olacak. 60 euroluk bir indirim de ülkemizde iPhone fiyatının en az 150 TL aşağıya inmesi anlamına geliyor. Yeni nesil iPhone 5C’lerde 8 megapiksel kamera, A6 işlemci ve 5 farklı renk seçeneği olması bekleniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

521
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir