549

microsoft_band

Geçen gün geride bıraktığımız 2014’ün son çeyreğinde akıllı saat sektörüne giriş yapan bir firma daha olmuştu: Microsoft. Microsoft’tan önce bu pazarda yer alan Samsung, Sony, LG ve Asus gibi isimler pek de bekledikleri geri dönüşümü alamamıştı, ancak Microsoft bu alanda hızlı ilerliyor gibi. Ekim ayında satışa sunulan Microsoft Band adlı akıllı bilekliklerin stoğu birkaç hafta önce tükendi tüm dünyada. Gelen bilgilere göre akıllı bilekler yarın, yani 3 Ocak Cumartesi günü tekrar satışa sunulacak. Bu arada Microsoft Band fiyatının 199 dolar olduğunu da vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim.

Windows Phone 8.1 ile uyumlu çalışmasının yanı sıra Android ve iOS platformu ile de kullanılabilen Microsoft Band, kişisel asistan Cortana desteği sunuyor. Kalp hızı monitörü, GPS, ivmeölçer gibi sensörlere sahip olan 320×106 piksel çözünürlüğündeki TFT ekrana sahip.

İlk etapta 199 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulan Microsft Band, sağlık ve spor konusunda da çözümler sunarak en verimli kullanıma ulaşmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz haftalarda fiziksel Microsoft mağazalarında ürünün oldukça çok sattığı ve bu nedenle stokta kalmadığı belirtilmişti.Bunun yanı sıra benzer zamanlarda online satış kanalında ise stok dışı olduğu görüldü.

Bunun nedeninin ise ortaya atılan iddialara göre ürünün internet üzerinden aldığı talep sayısının çok düşük olduğu söyleniyor. Yılın en iyi satış zamanlarından biri olan yılbaşı döneminde stoklarda olmayan Microsoft Band hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı.

Microsoft’un yaptığı resmi açıklama ile 2015’in ilk aylarına kadar internette satılmayacak ürün hakkında resmi Microsoft veri tabanında sorulan bir soruya karşılık verilen cevapta 3 Ocak Cumartesi günü fiziksel Microsoft mağazalarında tekrardan satılmaya başlanacağı ortaya çıktı. Ayrıca Microsoft Band ile beraber cihazın aksesuarlarının da satışa sunulabileceği belirtiliyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

549
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir