515

Sony Xperia Z2

Xperia Z adlı modeliyle büyük bir düşüşten kurtulan ve akıllı telefon piyasasında “ben de varım” diyen Sony, iyi satış değerleri yakalayıp kullanıcıları tatmin etmeyi başarmıştı. Başarılı bir telefon yakalandığında tabi bu seriye çevrilmezse olmaz. Japon firma Xperia Z’nin yeni modelini yakın bir zaman içerisinde bizlere tanıtacak. Sony Xperia Z2 fiyatı henüz belli olmasa da en az Xperia Z gibi bir fiyatla gelmesi bekleniyor.

Sony her etkinlikte yeni bir ürününü tanıtıyor. CES ve IFA etkinliklerinden sonra sırada Mobile World Congress var. Mobil cihazların boy ölçüşeceği bu etkinlikte gelen duyumlara göre Sony Xperia Z2 modeli akıllı telefonunu tanıtabilir.

5.2 inçlik ekran genişliğine sahip olacak olan Xperia Z2, 2560×1440 piksel çözünürlüğü destekleyecek. 20.7 megapiksellik kamerasıyla oldukça göz dolduran Xperia Z2, 3700mah bataryaya sahip olacak. Bu da gün içerisinde daha uzun süreli kullanım anlamına geliyor.

Diğer bir duyuma göre otoriteler Xperia Z2’nin Snapdragon 805 işlemcisini kullanacağını belirtiyor. 3GB Ram ve Bravia teknolojisiyle bezenmiş ekranı sayesinde Z1’in çok daha üstünde bir cihaz olması beklenen Xperia Z2, bir önceki model gibi su geçirmez olacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

515
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir