534

spotify

Son zamanların en çok kullanılan çevrimiçi müzik dinleme servisi olan Spotify, bir senelik istatistiklerini kamuoyu ile paylaştı. Aynı zamanda 40 milyon kullanıcıya ulaştıklarını da açıklayan uygulama, bu kullanıcıların 10 milyonunun ücretli kullanıcı olduğunu da belirtti. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Spotify’ın kurucusu ve CEO’su Daniel Ek, müzik dinleme ihtiyacının dünya genelinde hızlıca büyüdüğünü ve şu anda bu pazarın yüzde 56’sını ellerinde bulundurduklarını dile getirirken, bu senenin kendileri için fazlasıyla iyi geçtiğini ve şu anda kullanıcılarının 1.5 milyar playliste sahip olduklarını ifade etti.

İşte tüm zamanların en iyileri
En Çok Dinlenen Sanatçılar: Eminem, tüm zamanların en çok dinlenen sanatçısı ünvanını aldı. En çok dinlenen kadın sanatçı ise Rihanna oldu. David Guetta en çok dinlenen ikinci sanatçı iken Katy Perry tüm zamanların en çok dinlenen ikinci kadın sanatçısı oldu.

En Çok Dinlenen Şarkı: Avicii’nin “Wake Me Up” isimli şarkısı, 235 milyon dinleme ile tüm zamanların en çok dinlenen şarkısı başardı.

En Çok Takip Edilen Sanatçı: David Guetta, 5 milyondan fazla takipçi ile Spotify’da en çok takip edilen sanatçı oldu.
Geçtiğimiz ay: Top 100 Pop Tracks on Spotify (Spotify’daki En İyi 100 Pop Şarkısı) en çok dinlenen çalma listesi, Clean Bandit’in “Rather Be feat. Jess Glynne” isimli şarkısı ise çevrimdışı modda en çok dinlenen şarkı oldu.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

534
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir