522

Adobe

Web tarayıcıları üzerinde sahip olduğu eklentiler sayesinde kullanıcılara anında tarayıcı üstünde görsel düzenleme imkanı sunan Aviary, Adobe tarafından satın alındı. Hem Firefox üzerinde eklenti bulunduran bunun yanı sıra web kaynaklı bir de uygulamaya sahip olan Aviary’nin bir başka çalışmasını da fotoğraf uygulamalarına direkt verdiği SDK’larla yaptığını biliyoruz. Fotoğraf ve medya uygulamaları denince akla ilk gelen firmanın Adobe olduğu da aşikar; kısacası Adobe’un bu hamlesine pek de şaşırmak gerekmiyor.

İşin “gelir” kısmı ise artık Adobe’un düşüneceği konu: Aviary Adobe tarafından açıklanmayan bir fiyatla satın alındı. Geçmişten bugüne 100 milyonu aşkın indirme sayısına ulaşan Aviary’nin SDK desteği, artık Adobe’un Creative yazılım geliştirme kitinin bir parçası olarak sürecek.

Adobe açıklamasına göre mevcut Aviary geliştirici topluluğuna ek bileşenler ve servisler de sunulacak. Planlanan hizmetler arasında ise oluşturulan öğeleri Creative Cloud üzerinde Adobe dosya formatlarında saklamak vePhotoshop teknolojilerine erişim gibi avantajlar da bulunuyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

522
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir