520

iphone_6_plus

Geride bıraktığımız hafta Amerika’da satışa sunulan ve sadece ilk hafta içerisinde 10 milyondan fazla satmayı başararak yeni bir rekorun altına imza atan iPhone 6 için haberler çıkmaya devam ediyor. Apple bu sefer telefonun ekranını büyütüp iPhone 6 Plus’ı da bizlere sunmuştu. Telefon üzerinden büyük tartışmalar dönerken şimdi de iPhone 6 Plus’ın büküldüğü ortaya çıktı.

iPhone 6 Plus’larnı cebinden çıkartan kullanıcılardan bazıları, telefonun ses kısma tuşunun altından eğilmeye başladığını fark etti. Bazı durumlarda ekran kırılmasına bile yol açan bu eğilme, teknoloji otoriteleri tarafından da onaylanmış durumda. Unbox Therapy sitesinin editörlerinden Lewis’in Youtube’da paylaştığı videoda, iPhone 6 Plus’ın el gücü ile bükülebildiğini kanıtladı.

Sebebi ne?

iPhone 6 Plus ekranı büyümesine rağmen bir hayli inceldi. Durum böyle olunca dayanıklılığı da azaldı. İlk tahminlere göre sıkı, vücudu saran pantolon giyen kişilerin cihazı ceplerine koyması telefonun eğilmesine sebep oluyor. Aynı zamanda iPhone 6 Plus’ın ses kısma tuşunun altında bir zayıf noktası olduğu ve tüm cihazların buradan bükülmeye başladığı da ortaya çıktı.

Üstüne oturmayın!

Telefonu büyük boyutlarından dolayı arka cebine koyanlar kesinlikle otururken dikkat etmeli. El gücü ile bükülen bir telefonun, tüm vücut ağırlığına karşı karşı hayatta kalma ihtimali neredeyse yok.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

520
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir