598

Her geçen gün akıllı telefon sektöründe telefonlarla alakalı yeni bir özellik devreye giriyor. Akıllı telefonlar artık hayatımızın değişmez bir parçası olarak yerini alırken bunun yanında akıllı telefonlarla ilgili herhangi bir gelişme de adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor.

Akıllı telefon pil ömrü için tasarlanan ekran uygulamaları kullanıcı ile buluştu. Bu uygulamalar ile akıllı telefonunuzun pil ömrünü için yeni bir tasarımı deneyebilirsiniz.

Ekran Kağıdınızı Pil Ömrünüz İçin Tasarlayın

Genelde pil ömrü tüm telefonlar için istenmeyen bir şekilde ömrünü tüketiyor. Bunun yanı sıra kapasitesi ve pil dayanıksız hale gelerek kullanıcılarını zorluyor. Akıllı telefonların pil ömürleri için pek çok uygulamalardan en kullanışlısı olan ekran kağıdı uygulamaları oldukça fazla insan tarafından tercih ediliyor.

Pil tüketimi konusunda tercih edilmesi gereken siyah ekranlar, pil ömrünü 2 kat katlıyor. Google yapmış olduğu açıklamada, beyaz arka plan tercih edilen telefonların güçlerinin 2 kat daha hızlı tükenerek pil ömürlerinin bittiğini açıkladı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

598
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir