531

Akıllı telefonlar pek çok konuda hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu noktada pek çok türe sahip olan akıllı telefon sektörü sürekli olarak yenilenen modelleri ile gündeme bomba gibi oturuyor. Markalar rekabetlerini sürdürmeye devam ediyor. Her gün yeni bir akıllı telefon sektöre adımını atıyor. Birbirleriyle yarışan markalar pek çok konuda yeni alet üreterek sürekli gündem oluyor.

Iphone telefonları içerisinde yer alan yeni uygulamasıyla gelen güvenlik açığı dolayısıyla, Iphone modelleri içerinde kullanıcılarına jailbreak gerektiriyor.

Iphone Modelerine Kalıcı Jailbreak Konusunda Tehlike Arz Eden Açık

Jailbreak uygulaması Apple’ın iOS tarafından kullanılan bir sistem olarak biliniyor ve sıklıkla kullanılıyor. Bu sistem, cihazlarda mevcut bulunan sınırlamaları kaldırmak adına sıklıkla kullanılan bir yol olarak biliniyor. Ancak sistem kendi içerisinde bazı açıklıklar bulunduruyor.

Bir Apple kullanıcısının tespiti ile ortaya konulan siste açığı gündeme oturdu. Fark edilen açığa göre bazı güvenlik sıkıntılarını doğuran bir yapıya sahip olan sistem için tüm Apple modellerinde kullanılan bir uygulama olarak biliniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

531
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir