515

Bilgi Yarışı

imdb-logo

Türkçe bir bilgi yarışması olan Bilgi Yarışı, bilgilerini sınamak isteyenleri bekliyor. Gelin bu uygulamaya yakından bakalım. Bilgi Yarışı, 11 Megabyte boyutunda. Android 2.2 ve üzerinde çalışan yapım 3.8 puan ortalaması almış.

Uygulamada oynanabilecek iki bölüm bulunuyor. İlki çevrimiçi olarak yarıştığınız ödüllü yarışma, diğeri ise kendi kendinize yarıştığınız yarışma. Ana ekranda bu iki yarışma modununu yanısıra duyurular ve ayarlar yer alıyor.

Normal yarışmada ise istediğiniz kategoriyi seçip yarışmaya başlıyorsunuz. Ancak sadece ilk 6 ücretsiz kategoriden soru seçebiliyorsunuz. Müzik, Sinema, Çocuk ve Siyaset adlı kategorileri oynamak için her birini ayrı ayrı satın almalısınız.

Hangi kategoride yarışırsanız yarışın, 20 sorunuz var. Soru başladıktan sonra 20 saniye içinde karar vermelisiniz. Ne kadar erken doğru cevaba ulaşırsanız o kadar çok puan alıyorsunuz. Yine önceki sayfalarda bahsettiğim jokerler ile bir kaç soruyu savuşturabilirsiniz.

Bilgi yarışı adlı uygulamasının bir diğer dezavantajı da yanlış tahminde bulunarak kaybettiğiniz bir yarışmanın ardından doğru seçeneği göstermek için yine kredi istemesi. 10 doğru cevap hakkı 0,97 $’dan satılırken 1000 doğru cevap hakkı ise 59,28 $ dolar gibi bir mebla.

Sonuç olarak grafiksel anlamda yetersiz olan, sesleri olmayan ve neredeyse her bir fonksyonunda paketler satın almanızı isteyen uygulama, gördüğümüz en başarısız uygulamalardan. Tavsiye etmiyoruz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

515
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir