511

Hayatta kalmanın simule edildiği oyunlara olan ilgi büyük. Minecraft oyunu ile başlayan bu oyun türü birçok kullanıcının zevk alarak vakit geçirmesine yardımcı oluyor. Ancak Minecraft en iyi bilgisayarda oynanır. Özellikle multiplayer seçeneğinin olması 2007 – 2008 yıllarında Minecraft’ı her yaştan kullanıcının sevmesine neden oldu. Bir adada hayatta kalmak için verdiğimiz çabayı başka bir işte verseydik bugün çok daha farklı yerlerde olabildik. Sürekli Minecraft diyorum çünkü; Survivalcraft, Minecraft’in iOS ve Mobil ortamlara uyarlaması sayılır.

Minecraft Pocket Edition’i çıkardı çıkarmasına ancak beklediğimiz kadar iyi olmadı. Hareket tuşları, özelleştirilebilmesi ve asıl aradığımız olan multiplayer seçeneği bilgisayarda oynadığımız kadar iyi değil. Survivalcraft ise multiplayer seçeneği olmaması, eşya sayısının düşük olması ve Minecraft’ın çakması olmasına rağmen kontrol edilişi ve blokların özelleştirilebilmesi imkanlarıyla hayata tutundu denebilir.

Survivalcraft’ta hayatta kalmak en az savaş oyunlarındaki kadar zor. Aklınızın ve çabukluğunuzun oyunda hayatınızı kurtaracağı çok açık. Oyun başladığında bir gemi sizi ıssız bir adaya bırakıyor ve sizin için asla geri dönmeyecekleri teminatını vererek uzaklaşıyorlar. Issız bir adanın koyunda öylece çaresiz etrafınızı tanımaya çalışırken kurt, aslan, ayı yada bir yaban domuzuna yem olabilirsiniz. Oyunda vaktini doğru harcamak önemli.

İlk birkaç gün yerdeki kabakları  toplayın ve sadece günü kurtarmayı düşünün. Geceleri asla dışarıda kalmayın. Dolunay varsa kurtlar, kurt adama dönüşüyorlar. (tıpkı minecraft’taki zombiler gibi) Ancak bu kurt adamları öldürebilirseniz elmas kazanabilirsiniz. N’apayım ben ıssız adada elması, altını demeyin! Orada bile bu eşyalar önemli. En iyi araç gereçleri yapmak için elmasa ihtiyacınız var.

Oyunda diğer oyuncularla etkileşimimizin olduğu tek yer Community kısmı. Burada kendi yaptığınız haritaları, blok giydirmelerini paylaşabilir veya diğer kullanıcıların paylaşımlarını indirebilirsiniz. Vakit geçirmek için labirent indirmemenizi tavsiye ederim, çıldırabiliriniz.

Her yönüyle Minecraft’ın ucuz bir kopyası olmasına rağmen ben Survivalcraft’ı severek oynuyorum. Bunda elbette Minecraft’in mobil ortamda oynanışının etkileri var.

Oyunu hemen hemen her akıllı telefon kaldırabilir. Performans ayarlarını da kullanarak kendi telefonunuza göre optimize edebilirsiniz. Vakit geçirmeye birebir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

511
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir