511

Flick Shoot

imdb-logo

Dokunmatik ekranlı telefonlarda frikik atma oyunları çok zevkli oluyor. Bugüne kadar tanıttığımız Flick Kick Football’a benzeyen Flick Shoot’a yakından bakalım ve kaliteyi sürdürebiliyor mu görelim. Basit bir arayüze sahip Flick Shoot, 10 Megabyte boyutunda. Android 2.0.1 ve üstünde çalışan oyun, Google Play Store’da 3.9 puan almış. Oyunda oynanabilecek üç mod bulunmakta. Bunlar Frikik atma, korner ve kaleci olma. Seçtiğiniz modu hemen oynamaya başlıyorsunuz. Arcade, turnuva, zamana karşı gibi modlar yok. Frikik atma modunda 11 hakkınız var. Gole çevirdiğiniz atışlarda hakkınız azalmıyor ama atışları kaçırmanız durumunda haklarınızla beraber oyun da bitiyor.

Kaleci modunda ise bu sefer kaleci oluyoruz. Kaleciyi altında gördüğünüz büyük ikonla sağa sola taşıyor ve topu tutmaya çalışıyorsunuz. Ancak rakibin çok iyi vuruşlar çıkardığını, topun ani falsolar aldığını bilmeniz gerek. Rakibiniz gol atarsa puan onun, siz kurtarırsanız sizin hanenize yazılıyor. Bu arada en hoşuma gitmeyen şey kalecimizin hareket etmemesi oldu. Sanki langırt oynuyoruz, kaleciye hareket animasyonları eklemek bu kadar zor olmamalıydı.
Grafiklerin çok başarılı olduğu yapım, Huawei Ideos X5’de kasıyor. Telefonunuzun grafik işlemcisini yoracak bir oyun olduğunu da hatırlatalım. Ses bakımından da ortalama bir performans veren yapım, üç değişik oyun modu dışında pek de olumlu görünmüyor. Sonuç olarak Flick Soccer, alanındaki en iyi oyun değil ve daha çok geliştirilmeye ve iyi bir optimizasyona ihtiyacı var.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

511
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir