524

google_glass

Son senelerin tartışmasız en çok konuşulan teknoloji devrimlerinden biri olan Google Glass halen dünya çapında satışa sunulmuş değil; sadece Amerika’da şanslı kişilere satıldı. Gelen bilgilere göre cihazın çıkışının önümüzdeki seneye ertelenmesi ve bunun yanı sıra kullanımının da kısıtlı olması Google Glass’a olan ilgiyi azaltmış; hatta Google Glass’ı alanlar eBay’den satmaya başlamışlar. Twitter ve diğer büyük uygulama geliştiricileri de Google Glass için uygulamalarını güncellemekten vazgeçtiler.

Söylentilere göre tam 16 ayrı marka Google Glass’a olan “merakını” kaybetmiş. Bunlardan dokuzu ise yeni uygulamalar yazmaktan tamamen vazgeçmiş! Bunun en büyük sebebi ise müşteri portföyünün olmayışı ve yeterli esnekliğin sağlanmaması olmuş.

Glass’ın geleceği ne olur?

Google Glass’ın Explorer adı ile anılan ilk test kullanıcılarının Ebay üzerinden cihazlarını satmaya başladıkları söylenirken, akıllı gözlüğün çıkışının gelecek seneye ertelenmesi, kaybolan ilginin en büyük sebebi olarak gösteriliyor.

Kişisel gizliliğe zarar vermesinden korkulan cihazın, karşıdaki kişinin haberi olmadan fotoğrafını ya da videosunu çekmesi ürün hakkındaki bir başka eksi olarak dile getiriliyor. Google ise Glass’ın ilk hedefinin şirketler olmasına karar vermiş.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir