546

google_us_pc

Kendi işletim sistemi Chrome OS’un daha fazla kullanılması için durmaksızın çalışmalarını sürdürmekte olan Google, Asus’la yaptığı ortak çalışmaların sonucunda USB bilgisayar üretti. Chromebook Flip adındaki yeni nesil mini bilgisayar geçtiğimiz gün tanıtılırken hem çok çok ucuz fiyatı hem de kullanışlı olmasıyla birlikte iyi satış değerleri yakalayacak gibi gözüküyor. Şimdilik Türkiye’ye gelmesi zor gibi gözüken USB bilgisayarın tasarımları gayet hoş iken teknik özelliklerinin de boyutuna göre tatmin edici seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle zaman içinde bu teknolojinin daha da güçleneceği inkar edilemez bir gerçek.

Tam bükülebilir ekran
Tayvanlı üretici Asus, Chrome OS dünyasında bir ilke imza attı ve tam çevrilebilir Asus Cromebook Flip modelini geliştirdi. Yeni cihaz her iki tarafa da bakabiecek bir hareket esnekliğine sahip. 11.6 inç ekran ile gelen cihaz üzerinde 4 çekirdekli Quad işlemci, 2 GB bellek, 16 GB dahili hafıza ile geliyor.

USB bellek şeklinde PC

Asus imzalı bir diğer Chrome OS cihaz ise USB bellek görünümündeki Chromebit. 100 doların altındaki fiyat etiketiyle yaz aylarında raflardaki yerini alacak Chromebit’in sağladığı ne büyük kolaylık istediğiniz monitöre ya da TV’ye bağlayarak erişim sağlamak.

Çevrilebilir model bu sonbaharda geliyor

Yeni Chromebook modelleri sadece Asus üretimiyle sınırlı değil. Haier ve Hisense firmasının 149 dolar ve daha uygun fiyata Chromebook modelleri de ortaya çıktı. Asus’un Chromebook Flip modeli ise 249 dolardan bu sonbaharda pazara sürülecek.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

546
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir