525

LG G Pad_google

LG ile Google arasında olan ilişki her geçen dönem daha iyi bir hal alırken şimdi de LG G Pad konusunda bir anlaşmaya imza atıldı. Daha önce Nexus 5 ve Nexus 4’ü beraber üretmiş olan firmalar şimdi de LG G Pad’in Google’a özel bir sürümünü satışa sundu. 8.3 inç boyutunda bir ekrana sahip olan G Pad, tüm dünyada fazlasıyla ses getirmiş, LG’nin beklemediği derecede satışın altına imza atmıştı. LG G Pad Google Edition fiyatı olarak 349 dolarlık bir etiket açıklandı. Cihazın Türkiye’de satışa sunulması beklenmiyorken tüm dünya bu ikiliden yeni bir ortak çalışma daha bekliyor.

8.3 inç Full HD ekranı, 5 Megapiksel arka kamerası ve 2 GB Ram’i ile göz dolduran LG G Pad, kullanmış olduğu Snapdragon 600 işlemci ve Adreno 320 grafik birimi ile rakiplerine kafa tutuyor. LG G Pad Google Edition’ın aynı Nexus serilerinde olduğu gibi güncel Android sürümlerini direk olarak alması tahmin ediliyor.

Bakalım önümüzdeki yıllarda Google ve LG işbirliği ile üretilen veya Google Edition sürümü geliştirilen farklı cihazlar görecek miyiz?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

525
admin

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir