525

Son zamanlarda yaptığı devrimlerle adı sıkça duyulmaya başlanan Huawei, 2012 yılında hedefini iyice büyülterek, Samsung ve Apple’ın arkasına yerleşmeye göz koydu.

Geçtiğimiz yıl sadece akıllı telefon olmak üzere 20 milyon satış yapan Çinli üretici, diğer telefonlarla birlikte 60 milyonluk satış rakamını yakaladı. Bu sene ise hedefleri sadece akıllı telefon sektöründe 60 milyon satış yapmak.

Dünya çapında 140 ülkede 500 operatör ile çalışan Huawei, diğer firmalara oranla kullanıcılara en rahat ulaşabilen firma kozunu kullanmak istiyor. Bugüne kadar 40 model akıllı telefonunu Çin, Amerika, Avrupa, Japonya ve Hindistan’da satışa sunan Huawei, 2012’de akıllı telefon reklamları için 200 milyon dolarlık bütçe ayırdığını açıkladı.

Huawei’nin akıllı telefonlarının fiyatları ise 100 dolar ile 400 dolar arasında değişiklik gösteriyor. Bu akıllı telefonlar iki ana dal altında birleşiyor. Bunlardan ilki operatörler için yaptığı ODM üretimler, diğeri de kendi markasıyla satışını sürdürdüğü modeller. Ayrıca firma, Tayvan’lı üreticilerle daha yakından iş birliği yapmak için Tayvan’da bir araştırma-geliştirme merkezi açmayı planlıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

525
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir