548

iOS 8.1

Geride bıraktığımız gün düzenlenen Apple etkinliğinde 3 yeni cihaz tanıtılmıştı: iPad Air 2, iPad mini 3 ve Retina Ekranlı iMac. Bu cihazların ardından en çok dikkat çeken konu da tabi ki iOS 8.1 oldu. Geride bıraktığımız kısa süreç içerisinde küçük güncellemeler alarak sistemi daha güvenli ve hızlı hale getiren Apple, artık daha köklü değişikliklerin altına imza atacak bir güncellemeyi bizlerle buluşturacak. Peki iOS 8.1 çıkış tarihi ne zaman ve bu güncellemelerle birlikte hangi yenilikler bizleri bekliyor? Hepsinin cevabı aşağıda yatmakta.

iOS 8.1 Neleri Değiştirecek?

iOS 8’i çok daha kararlı bir yapıya kavuşturması beklenilen iOS 8.1’in batarya kullanımı, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı konusunda da geliştirmeler içereceği tahmin ediliyor.

Ayrıca Apple’ın iOS 8 ile tanıttığı Sağlık uygulamasının HealthKit kullanan 3. parti yazılımlar ile olan ilişikisini de düzenleyecek olan iOS 8.1’in en önemli değişikliklerinden biri ise hiç şüphesiz kullanıcılara 2G – 3G arasında seçim yapma şansı tanıyacak olması. Sizlerin de bildiği gibi bu özelliğe iOS 8’in final sürümünde yer verilmemiş ve birçok kullanıcı buna tepki göstermişti.

Apple Pay de Pazartesi Geliyor

Apple, dün düzenlediği etkinlikte iOS 8.1 ile birlikte ayrıca Apple Pay hakkında bilgiler de verdi. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’da yer alan NFC teknolojisi ile birlikte kullanıcılara temassız ödeme imkanı sunacak olan Apple Pay de iOS 8.1 ile birlikte 20 Ekim tarihinden itibaren kullanıma sunulacak.

Apple Pay Hakkında Her Şey

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde hayata geçecek uygulama için Apple, 500’ün üzerinde banka ile anlaşma sağlamanın yanı sıra bu uygulamayı ABD’de bulunan 262 Apple Store ve House of Hoops by Foot Locker, Kids Foot Locker, Lady Foot Locker, Macy’s, McDonald’s, Nike, Office Depot, Panera Bread, Petco, RadioShack, RUN by Foot Locker, SIX:02, Sports Authority, SUBWAY ve Toys”R”Us gibi firmaların mağazalarında kullanıma sunacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

548
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir