525

willi.i.am

Şu anda en önemli rapçilerden biri olarak gösterilen Will.I.Am bildiğiniz gibi Intel’in Yaratıcı İnovasyon Direktörlüğü’nü üstlenmişti. Bu süreç içerisinde bir de i.am+ adında bir şirket kurarak teknoloji işine de atılan ünlü yıldız ilk akıllı saatini tanıttı. i.am+ Puls adıyla satışa sunulacak olan akıllı saat ne kadar ülkemize gelmeyecek olsa da sahip olduğu özelliklerle bizim de dikkatimizi çekti. 2 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip olan Puls’un ne teknik özellikleri ne de fiyatları açıklanmış değil; bilgiler bize ulaştığında yazımıza ekleyeceğiz.

Bağımsız akıllı saat!

3G bağlantısı sunabilen Puls, bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan çağrı alabilecek, SMS gönderebilecek ve internete bağlanabilecek. Qualcomm cephesinden bir Snapdragon işlemcinin kullanıldığı cihazda 1 GB RAM’e 16 GB depolama alanı eşlik ediyor. İşletim sistemi tarafında ise Android tercih edilmiş.

Dijital asistan AneedA

Bir dijital asistanı da bünyesinde barındıran akıllı saatin, başarılı bir dikte özelliğine sahip olduğu belirtiliyor. AneedA ismindeki bu dijital asistanın arkasında ise Nuance yer alıyor. Cihazda oldukça başarılı tahmin yetenekleri olan klavyenin yanında numara çevirici, SMS, müzik ve duyuları anlayabilen Vibe uygulamaları standart olarak bulunuyor. Cihazın kullanım süresi ise beklenenin aşağısında kaldı. 5 saat çalışma süresi sunan akıllı saat, 1 saatlik şarj sonrasında bataryasını tamamen doldurabiliyor. ABD ve İngiltere’de satışa çıkacak olan cihazının fiyatı ise henüz bilinmiyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

525
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir