539

iPhone ile ilgili saldırıların temel nedeni, kırılamayacağı öne sürülen bir güvenlik sisteminin bulunduğunun belirtilmesidir. Hackerler tarafından çok cazip gelen bu durum, android cihazlardan daha fazla saldırının ios işletim sistemine sahip cihazlar için yapılmasına yol açıyor.

Son dönemde çok daha fazla görülen saldırıların karşısında özellikle de geçerli bir koruma başarısı elde edilememesi dikkat çekiyor. Cihazların güvenli hale getirilmesiyle ilgili çok sayıda girişimde bulunulmuş olsa da, karşıdan yönetme programlarının indirilmesi halinde direkt olarak güvenlik sistemi de aşılmış oluyor.

Saldırıların Kaynağı Rusya Olarak Görülüyor

Saldırılar her ne kadar Rusya’dan geldiği yönünde sinyallere sahip olsa da, sinyallerin yönlendirilebilir yapıda olmasından endişe edilebiliyor. Aynı anda yüzlerce cihaza sızmalar yaşanabildiği için, Dünya’nın pek çok noktasından saldırıların tek bir ağ üzerinden geliyor gibi gösterilebileceği belirtiliyor.

iPhone saldırıları ile ilgili olarak yapılan açıklamalarda da sadece özel olarak cihazların mesajlarına yöneltilmiş bir saldırı olmadığı vurgulandı. Fotoğrafların görüntülenmesi, kişi bilgilerine ulaşılması, detaylı olarak tüm programların habersiz bir şekilde yönetilmesi mümkün oluyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

539
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir