545

lumia_1330

Geride bıraktığımız sene, Nokia halen Nokia iken satışa sunulan Lumia 1330, yeni modelini artık Microsoft damgalı kasasıyla birlikte satışa sunacak. Microsoft’un aldığı bu karar iki ay önce bizlerle paylaşılmıştı. orta segmentte yer alacak olan telefon 1320’ye oranla çok daha iyi bir kamera kalitesine sahip olacak ve ekran büyüklüğü de artırılmış. Lumia 1330 fiyat listesi henüz açıklanmamışken hiç değilse özelliklerinin internete doğru bir şekilde sızdırıldığını söyleyebiliriz.

Büyük ekranıyla dikkat çeken modelde ekran, yine 720p çözünürlüğünde ancak bu sefer 5,7 inç büyüklüğünde. İşlemci tarafında ise Qualcomm’un tercih edildiği modelde Snapdragon 400 yonga seti bulunuyor. Halefine göre daha iyi bir performans sergilemesi beklenilen modelin RAM miktarı ise 1 GB. Cihazda depolama alanı konusunda ise cömert davranılmış. 32 GB dahili hafızası bulunacak cihazın en dikkat çekici özelliği ise kamerası.

14 megapiksel çözünürlüğünde PureView kamerası bulunacak olan Lumia 1330’da önceki modelin 5 megapiksellik kamerasından sonra büyük gelişme sağlanmış olacak. Cihazda ayrıca 5 megapiksel çözünürlüğünde birde ön kamera konumlandırılacak. Microsoft’un ilk büyük ekranlı telefonu olacak olan Lumia 1330’un büyük ihtimalle Windows Phone 8.1 GDR2 güncellemesinin yer alacağınıda belirtelim.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

545
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir