531

Parmak izi okuyucularının telefonlarda da yer edinmeye başlamasıyla birlikte artık telefonun açılması, uygulamaların açılması, önemli işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için bu özellikten yararlanılıyor. Parmak izinin okunarak telefonun kullanılabilecek olması, güvenlikle ilgili pek çok farklı işlemden daha etkili sonucun alınabileceğinin düşünülmesini sağlıyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu pek çok ülkede Ios ve Android telefonların 2019 itibariyle 100 milyonu aşkın telefonunda bu özellik bulunacaktır.

100 Milyon Telefonda Yer Alacak

Sadece 2019 yılında dahi 100 milyonu aşkın telefonun bünyesinde ekranın iç bölmesinde özel bir parmak izi okuyucu sensörün bulunacağı öne sürülüyor. Bunun en önemli verileri ise android cihaz üreticilerin belirlemiş oldukları politikalar ve iPhone cihazının genel yapısı incelendiğinde ortaya çıkıyor.

Parmak izi okuyucusu her zaman için kullanıma uygun bir hale geleceği öne sürülerek, tüm telefonlara eklenmesi beklenen bir özellik haline gelecek. Bu durumun kişinin güvenliğini ve bilgilerini ele geçirme sürecinde büyük sorunlar oluşturacağını öne sürenler de bulunuyor. Yine de telefonlarda gerekli güvenlik önlemlerinin alınacağını ve bu tarz faaliyetlerin sayısının artırılacağı belirtiliyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

531
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir