533

Sadece birkaç yıl önce hayatımıza girmiş olmasına rağmen kısa sürede alışılan akıllı telefonların öncesinde tuşlu telefonlarla çalışmalar gerçekleştiriliyordu. Bilgisayarlardan çok daha etkin bir yere sahip olacağı düşünülemeyen akıllı telefonlar, artık bilgisayarlarda yapılabilen yüzlerce işlemin gerçekleştirilmesini sağlıyor. İş dünyasında özellikle son dönemlerde Mac marka bilgisayarın ve çalışanlar tarafından iPhone telefonların çok yoğun bir şekilde kullanıldığı görülüyor.

Blackberry Tarihe Gömüldü

Özellikle çalışma alanlarında, öğretmenler tarafından, ofis çalışanları tarafından, raporların kontrol edilmesi gerektiği durumlarda Blackberry kullananları görüyorduk. Bu durumun bir anda değişmesi için akıllı telefonların üretilmesi yeterli oldu. Özellikle farklı, daha önce görülmemiş bir tasarım ortaya çıkması nedeniyle akıllı telefonlar piyasayı birden ele geçirdi.

Blackberry kendi döneminin birkaç aylık sürecinde son derce popüler bir hal almış ve çok yüksek miktarlarda satış rakamlarına ulaşmıştır. Bu süreçte gerekli olan geliştirmeleri yapmayı başaramayan, piyasaya akıllı telefonlar arasında giriş yapamayan bir marka haline gelmiştir. iPhone ve Samsung telefonlar hem iş dünyasının hem de öğrencilerin tercih ettiği telefonların başında yer alıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

533
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir