509

Rush Down

imdb-logo

Rush Down, iOS cihazlarda oynadığımız oyunlara benziyor. Kareli deftere çizilmiş resimleri andıran grafikleri ile oldukça hoş bir başlangıç yapan Rush Down, bize oyun bazında da güzel deneyimler sunuyor. Oyunu açtığınızda bu menü sizi karşılıyor. En alttan sesi kısabilir, avatar ile yeni bir karakter alabilirsiniz, Achievementes ile de oyunda kazanabileceğiniz kupaları görüntüleyebilirsiniz. Play’ dokunup oyuna başladığınızda;

Aşağıdan yukarıya tırmandığımızı değil, aşağıdan yukarıya indiğimizi görüyoruz. Böyle oyunlarda genelde yukarı çıkardık, Rush Down’da ise aşağı doğru iniyoruz. Ancak bunun dezavantajı ise hamlelerimizde geç kalırsak oyunun bitmesi oluyor.. Oyunda çeşitli öğeler var. Bunların bazıları bize avantaj getiriyor. Mesela resimdeki Cannon’a (top) girerseniz sizi aşağı fırlatıyor ve zaman kazanıyorsunuz. Platformların üstündeki dikenlere ve yer yer beliren hayaletlere dokunursanız ise oyun bitiyor.

Rush Down’da altınları toplamak çok önemli. Bu altınlar ile yeni karakterler satın alabiliyoruz. Ayrıca küçük mavi roketleri toplayıp alttaki güç çubuğumuz dolduğunda ise güçlendirmeleri kullanabiliyoruz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

509
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir