)
Anasayfa / Haber / Yerli Tasarım Kelime Oyunu, Wordgraphy

Yerli Tasarım Kelime Oyunu, Wordgraphy

Mobil oyunlar arasında yer alan ve yerli üretim olan Wordgrphy, Alper İskender tarafından geliştirilmiştir. Çok popüler olan kelime oyunlarına bir yenisini ekleyen üretici, IOS uyumlu olarak dizayn edildi. Geçtiğimiz Ağustos ayında App Store’da ana sayfada yayınlanan kelime oyunu, farklı bir kelime oyunudur.

Oyunun tasarımcısı; harf grupları kuralını baz alarak, hamle seçeneklerinde bol alternatifler sunmak yerine, seçenekli kelime üretimi yapmaya teşvik etmek maksadıyla, Wordgraphy’yi tasarlandığını belirtti.

Mobil oyunlar arasında yer almayı başaran kelime bulmaca, 4× 4, 5× 5 ya da 6× 6 şeklinde sunulan tablolarda, yeni kelimeler üretmeyi amaç ediniyor. Bulmaca tablosunda verilen harflerin yerleri değiştirilerek oynanan bir oyundur.

App Store’dan indirilebilen oyunun, iki yüz üzerinde bölümü bulunuyor. Zorluk seviyelerine göre 9 farklı seçenekte dizayn edilen kelime bulmaca mobil oyunu, Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile oynanabiliyor. Ücretsiz olarak App Store’dan sunulan oyun, İngilizce pratik yapmak ve kelime dağarcığını genişletmek isteyenler için de keyifli bir oyundur.

yanıt bırak

Email adresiniz yayınlanmayacak Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*

Yukarı Çık