519

Konsol oyunlarının en popülerlerinden biri olan Fortnite, mobil oyun olarak dizayn ediliyor. Battle Royale oyunu olan Fortnite, geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor.

Oyun geliştiricisi Epic Games, Fortnite’ın popülerliğini mobil platformlara taşımak istiyor. İOS cihazlara Fortnite Mobile’ın erişimi sağlanarak, mobil oyun etkisi sağlandı. Ardından alınan gelişmeler ile oyunun Android’le uyumlanması için çalışmalar başladı.

Android işletimli mobil telefonlar için Fortnite oyunun çıkarılacağı belirlenirken, hangi modellerde erişebilir olacağının belirlenmesi için yeni çalışma ve görüşmeler sağlanıyor. Fortnite oyunu incelemelerinde, çok yüksek bir sistem gereksinimine ihtiyacı olmadığı belirlendi.

Oyunun grafik kalitesi düşünülerek, en uygun oyun keyfini ve görüntü kalitesini sunacak mobil modeller için araştırmalar hala devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Android etkili mobil cihazlarda Fortnite popülaritesi devam edecek gibi görünüyor.

Fortnite mobili destekleyen telefon modelleri arasında; sony Xperia modelleri, Samsung Galaxy modelleri, Razer Phone, Nokia 6, Motorola Moto modelleri, LG G 30, G 30 Plus ve G6 ile, Huawei modelleri ve Google Pixel 6 bulunuyor. Markaların modellerinin tamamında değil, Fortnite tarafından açıklanan listede yer alan modellerde kullanılabiliyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

519
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir