517

Amazing Alex Free

imdb-logo

Dünyanın en popüler mobil oyun serilerinden olan Angry Birds’ün yapımcısı Rovio’nun geliştirdiği Amazing Alex Free, eğlenceli bir bulmaca oyunu. Rovio’nun bu yapımına yakından bakalım. Amazing Alex Free, 22 Megabyte boyutunda. Google Play Store ortalaması olan 3.8 yapım, Android 2.1 ve üstünde çalışıyor. Arcade & Aksiyon kategorasinde olan yapımın yeri bizce zeka ve bulmaca oyunları olmalıydı.

Amazing Alex Free’de, bir odadaki oyuncaklar, kitaplar ve çeşitli eşyalardan oluşan düzeneklerle, kullandığımız topu istenen yerlere ulaştırıyoruz. Bu top bazen bir futbol topu, bazen bir baseball topu olabiliyor.
Karakterimiz Alex, odasındaki eşyaları öyle bir dizmiş ki, topun başlangıçtan hareket etmesi ile dizilen eşyalar domino taşı gibi devrilmeye ve topun ilerlemesi için yer açmaya başlıyorlar. Bu düşünce olarak basit gelebilir ancak, kullanılan düzeneklerle bir hayli hoş oluyor.

Oynanışı çok basit olan yapımda, düzeneğin eksik kalan kısımları, ekranın altında beliriyor. Hem de sayıları ile. Örneğin düzenekte iki adet raf eksikse, iki adet raf aşağıda bulunuyor. Bunları sürükle bırak yöntemi ile eksik olduğunu gördüğümüz yerlere bırakıyoruz. Oyunun en iyi yanlarından birisi de multitouch ile yakınlaştırma yapabilmeniz. Bu sayede düzenekleri daha kolay şekilde bir yerleştirebilirsiniz.

Amazing Alex Free’de, 16 adet bölüm bulunuyor. Bu bölümleri bitirmeniz 15 dakikanızı bile almayabilir. Bu sürümle zaten saatlerinizi harcayamaz, ancak satın alıp almamak için fikir sahibi olabilirsiniz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

517
admin

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir