534

Apple kalp krizini önceden tespit edecek, Ürün yelpazesini genişletmek için yeni teknolojiler üzerinde çalışan Apple’ın sıradaki hedefinin sağlık sektörü olduğu iddia ediliyor. Öyle ki konuşulanlara göre firma, kalp krizini önceden tespit edecek özel bir cihaz geliştiriyor.

Apple, hatırlayacağınız gibi iOS işletim sistemini araçlara taşıyan “iOS in the car” projesiyle kısa süre önce otomobil endüstrisine yönelik ilk somut adımını atmıştı. Farklı sektörler için çözüm odaklı fikirler üreten Apple’ın şimdi de kalp krizini önceden tespit edebilen tıbbı cihaz geliştirdiği belirtiliyor. San Francisco Chronicle’da yayınlanan rapora göre -Amerikalı film yapım şirketi Lucasfilm’in THX sistemi ve ilk 10.1 ses sistemi gibi- icatlarıyla ünlü ses mühendisi Tomlinson Holman ile görüştüğü söylenen Apple, kan akış sesini algılayarak muhtemel kalp krizi tehditlerine karşı kişiyi önceden uyaracak bir sistem tasarlıyor.

Ayrıca geçtiğimiz ay “Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi” yöneticileriyle bir araya geldiği bilinen teknoloji devinin mobil sağlık uygulamaları hakkında düzenlediği toplantılar, sağlık sektörüyle ciddi anlamda ilgilendiğini destekler nitelikte. Yine aynı belgede yazanlara göre satın alma departmanı bölüm sorumlusu Adrian Perica’nın TESLA CEO’su Elon Musk ile geçtiğimiz ilkbahar Kaliforniya Cupertino’da buluştuğu belirtilirken, görüşmenin “iOS in the car” ile bağlantılı olup olmadığı ise bilinmiyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

534
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir