531

Apple ve ebeveyn denetimi uygulama geliştiricileri arasındaki çatışma, tüketici uygulamalarında MDM veya mobil cihaz yönetimi yazılımının kullanılmasına odaklanmaktadır. MDM, çalışanların kişisel mobil cihazlarını bir işletme ortamında güvenli bir şekilde yönetmelerine ve korumalarına yardımcı olmak için yani işyeri için tasarlanmıştır. İOS uygulamalarında, MDM potansiyel olarak çocukların aygıtlarını kullanarak geçirdiği zamanı sınırlamak ve hangi uygulamalara ve web sitelerine erişebildiklerini yönetmek için de kullanılabilir.

Ebeveyn kontrolü uygulamaları nelerdir?

Ebeveyn kontrolü uygulamaları, ebeveynlerin çocuklarının telefonlarını kontrol etmesine yardımcı olmak için çeşitli araçlar sunar. Bir uygulama ile ebeveynler uygulamalara ve oyunlara erişimi yönetebilir, web sitelerini filtreleyebilir, uygunsuz içeriği engelleyebilir, cihazın kullanımı için zaman sınırlarını belirleyebilir, bir telefonun yerini izleyebilir, coğrafi çitleri kurabilir ve telefon görüşmesi aktivitelerini ve sosyal medya yayınlarını izleyebilir. Ebeveyn kontrollerinin ve MDM’nin yetenekleri örtüşür, ancak hedefler farklıdır: Çocukları beladan uzak tutmak ve kurumsal verileri korumak.

MDM nedir?

MDM, çalışanların sahip olduğu cihazları korumak ve şirket bilgilerini korumak için bir şirket aracı vererek çalışanların işyerinde kendi cihazlarını kullanmalarını sağlar. Çalışanlar, aşina oldukları cihazları kullanabildikleri ve şirketler için mobil cihazlar satın almaları gerekmediği ve örneğin şifre kuralları uyguladıkları ve cihazda depolanan şirket verilerini korumak için şifreleme kullanmaları gerekmediği için fayda sağlarlar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

531
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir