546

apple_watch

Nisan ayında tanıtılmasına artık kesin bir gözle bakılan ancak halen dünyanın en büyük sırı gibi saklanan Apple Watch’un neredeyse tüm detaylarının belli olduğunu söyleyebiliriz; hiç değilse gelen tahminlerin “oluru” bir hayli yüksek. Bu vakte dek çıkan onca Android işletim sistemli akıllı saatlerden sonra bir de iOS’a sahip olan akıllı telefonla karşılaşacağız. Apple Watch fiyatı en az 500 dolar olacak gibi; ülkemize geliş fiyatı ise yüksek vergi ve yüksek kurlarla birlikte fahiş seviyede olacaktır.

Apple ürünü için çeşitli uygulamalar bulunuyor. Bunlar arasında iMessage, Sağlık, Hava Durumu, Takvim, Navigasyon, Posta, Fotoğraflar, Fotoğraf çekmek için deklanşöre basma ve Passbook içermektedir. Şuan için Apple Watch’ta bulunan uygulamalar bunlar. Belki Apple bir süpriz yaparak birkaç uygulama daha kullanıcılarına sunabilir. Günlük egzersiz için uygun olan Apple’un bu ürünü kalp hızı ekranı ve adım sayma özellikleri ile geliyor. Telefonunuzdaki spor uygulamalarını kolunuza getiren Apple Watch sağlık sensörleriyle dikkat çektiği gibi beslenme uygulamalarıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. 42 mm versiyonu için 312 x 390 ekrana sahip olurken 38 mm ürünü için 272 x 340 çözünürlüğe sahiptir.

Apple Watch’ın sağlam rakibi ise Motorola. Moto 360 ile dikkat çeken Motorola, akıllı saati için 199 Euro fiyat etiketi belirlemişti. Apple’ın akıllı saatine sahip olmak istiyorsanız bir cebiniz yanacak demektir. Çünkü fiyatlarının 500 dolardan daha yüksek olmasını bekliyoruz.

Bildirimleri kontrol etmeniz için hazırlanmış olan Apple ürünü tasarımı açısından oldukça başarılı. Keşke fiyatı için de aynı güzel sözleri söyleyebilseydik.. Bakalım Apple’ın incileri ne kadar ilgi görecek..


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

546
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir