510

Aldığımız akıllı telefon ve pahalı cihazların şüphesiz en büyük sorunu az dayanabilen bataryaları. Şarj ederseniz birkaç saat sonra biter. Buna engel olmak için Galaxy SIII büyük bir bataryayla satışa sunulmuştur. Şimdi nasıl bunu en az indirgeyebiliriz ona bakalım.

Radyo kullanmayın. Yüksek veri akışı sayesinde çok fazla güç harcar radyo.

Radyodan sonra diğer, hatta en büyük etken işlemci. Yeni çıkan cihazlarda 2 ve 4 çekirdekli işlemciler çok fazla güç sarf ediyor. Eğer telefonunuzda “güç tasarrufu” modu varsa onu etkinleştiriniz.

Gelelim ekrana. Ekranın da işlemciden geri kalır bir yanı yok. Dışarı vurduğu güçlü ışık ve kaliteli çözünürlük için harcadığı güç ile baya ömür götürüyor. Eğer bunun da telefonunuzda ayarı varsa ekran karanlığını son seviyeye indirin. Ben iyi görüntü almasam da olur derseniz çözünürlüğü düşürebilirsiniz.

Gelelim sonuncu kısım olan yazılımlara, uygulamalara. Telefonunuz açıldı an otomatik başlangıç programları da kendiliğinden açılır. İlk öncelikle bu programları optimize edilim. Yoksa kullanmadığımız programlar boşuna işlemciden güç tüketecektir. Son olarak ise boşa program açık tutmamaya dikkat edersek belirli bir derecede bataryanın ömrünü uzatabiliriz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

510
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir