529

bbm

İlk başta sadece Blackberry markalı telefonlar arasında online anlık chat yapmayı sağlayan BBM uygulaması, geride bıraktığımız sene uzun süre beklenen bir gelişmeyi yaşamış, Android ve iOS platformları üzerinde de kullanılabilir bir hale gelmişti. İki platformdan da büyük indirme oranları yakalamayı başaran uygulama bugün sabah saatlerinde yeni bir başarının altına imza attığının haberini verdi. Bize kalırsa Blackberry telefon üretmeyi bırakıp uygulama üretimine yoğunlaşmalı…

Açıklanan rakamlara göre BBM, Android platformunda 100 milyon indirme sayısını geride bıraktı. Ayrıca BBM aracılığı ile 1 milyardan fazla çıkartma gönderildiği de belirtildi. Ancak indirme sayısının bu kadar fazla olması uygulamanın aktif olarak kullanıldığı anlamına gelmiyor.

Hatırlayacağınız üzere BBM’in iOS ve Android platformlarına gelmesinden sonra merak edip uygulamayı hemen indirip kullanmaya başlamıştık. Ancak pek çoğumuz BBM’in pek yaygın olarak kullanılmamasından dolayı uygulamayı bir süre sonra tozlu raflara kaldırmıştık.

WhatsApp ve Line gibi çok yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları karşısında BBM’in biraz geride kaldığını düşünüyoruz. Bakalım ilerleyen aylarda BBM farklı bir hamle yapıp zirveye çıkabilecek mi?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

529
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir