531

nvidia_shield

Bu vakte kadar hep ürettiği işlemcilerle tanıdığımız, grafik dünyasının en önemli isimlerinden biri olan NVIDIA, Temmuz ayında yaptığı açıklamayla birlikte artık tablet sektöründe de olacağını açıklamıştı. Oyunculara yönelik bir tablet çıkaran NVIDIA, Android 5.0 Lollipop güncellemesini de en erken getiren isimlerden biri oldu. Yapılan açıklamalara göre NVIDIA Shield’e Lollipop güncellemesi 18 Kasım’da gelecek. Bunun yanı sıra NVIDIA Shield WiFi bu güncellemeyi şimdiden aldı bile.

Shield tableti 2.0 sürümüne yükselten 705 MB boyutundaki Android 5.0 Lollipop güncellemesi, pek çok yeniliği de beraberinde getirdi. Şimdilik Shield tabletin Wifi modeline gelen güncellemeyle birlikte, Material Design gibi bilinen Android Lollipop yeniliklerinin yanı sıra, Nvidia Dabbler 2.0, Direct Stylus Launcher, USB-Y kablosu desteği, 4K çıkış desteği ve artan verimlilik yenilikleriyle dikkat çekiyor.

LTE modeline önümüzdeki haftaya kadar gelmesi beklenen güncelleme için Nvidia Shield sahiplerine gelen, güzel bir yılbaşı hediyesi olarak da nitelendiriliyor. 8 inç boyutunda Full HD ekran, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama, 5 Megapiksel ön ve arka kameralar, Nvidia Tegra K1 işlemci, gibi özellikleri ile başarılı bir Nexus 9 alternatifi olan Nvidia Shield tablet özelliklerinin yanı sıra, kısa sürede aldığı güncelleme ile iyi bir görünüm kazanıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

531
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir