568

Pahalı paketleri ve yüksek telefon faturaları ile çoğu zaman eleştirilen Turkcell 15 Ocak 2019 tarihinde uygulamaya aldığı yeni hotspot kuralları ile yine gündeme geldi. Çekim gücü ve ağı fazlasıyla gelişmiş olduğu için pek çok kullanıcısı bulunan bu operatörün kendi belirlediği kurallar çerçevesinde hotspot kullanımı yapılmazsa dediğiniz miktarlara ek olarak 9 TL’lik bir ödeme daha yapmanız gerekecek.

Bu uygulamaya göre kişilerin telefonunda var olan interneti başka biri ile patlaşması ekstradan para ödeme anlamına geliyor. Pek çok kullanıcısını kızdıran bu uygulamayı güvenlik için yaptığını belirten operatör yetkilileri ise buna ek olarak eğer hızlı giriş üzerinden giriş sağlanırsa ücret eklemiyoruz diyor.

Artık cep telefonu için kullandığınız interneti başka biri ya da pc ile paylaşmak sizlere pahalıya mal olacak. Durumu öğrenen ve sürekli şikayetçi olanlar çoktan operatör değiştirirken bu durumdan rahatsız olmayan kişilerde elbette yok değil. Bakalım ilerleyen günlerde kişilerin faturasına yansıyan bedeller karışıklığa neden olacak mı?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

568
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir