528

Corning

Akıllı telefonların neredeyse hepsinin ekran korumasını üstlenmiş olan Corning, ekranları daha sağlam hale getirmek için yeni bir projenin startını verdi. Ne kadar koruma konusunda bu aralar Gorilla Glass 2 ile övgüler alsa da firma daha sağlam ekranlarla bizleri buluşturmak için özel çalışmalar üstleniyor. Samsung’un, LG’nin ve HTC’nin kullandığı Corning ekranlar eğer bu proje tamamlanırsa artık Apple telefonlarında da görülebilir.

Bilindiği gibi Corning’in Gorilla Glass ekranları çizilme konusunda yeterli dayanıklılığı, bir türlü gösteremiyor. Safir ekranlar ise, çizilme sorununun önüne geçmesine rağmen, düşme gibi durumlarda Gorilla Glass ekranlara kıyasla daha kolay kırılıyor.

İşte bu sorunu çözmek için harekete geçen Corning, yeni başladığı bir proje ile, Safir ekranın çizilmeye olan dayanıklılığını ve Gorilla Glass’ın kırılmaya dayanıklılığını birleştirecek. Yeni projenin ürünleri ise Safir ekrana kıyasla daha uygun fiyatlı olarak, büyük markaların ilgisini daha fazla çekecek. Özellikle Apple’ın da dikkatini çekeceğini düşündüğümüz bu projenin ürünleri, ilerleyen yıllarda iPhone 7 ve iPhone 7S gibi modellerde de karşımıza çıkabilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

528
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir