530

Galaxy S5 2 Farklı Versiyon Olabilir, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un, 24 Şubat tarihinde Dünya Mobil Kongresi’nde “Samsung Unpacked 2014” etkinliği adı altında yeni amiral gemisini tanıtması bekleniyordu. Galaxy serisinin devamı olacak olan bu telefon hakkında birçok şey yazılıp çizilmişti. Ama bu kadar ilginç bir iddia ortaya hiç atılmamıştı.

Samsung’un aynı geçen yıl Apple’ın yaptığı gibi 2 farklı Galaxy S5 modelini tanıtacağı iddia ediliyor. Hatta bu iddia iki cihazın da Benchmark skorları ile de destekliyor. Galaxy S5 modellerinin birinin üst segmente, diğer modelinin ise aynı iPhone 5c gibi orta segmentle üst segment arasındaki kullanıcılara hitap edeceği iddialar arasında yer alıyor.

Galaxy S5 Premium olarak nitelendirebileceğimiz modelin 2K çözünürlüklü bir ekrana, diğerinin ise Full HD ekrana sahip olması bekleniyor. Premium modelin Snapdragon 800 işlemci ve 3 GB Ram’den gücünü alacağı iddia edilirken, diğer modelin ise 8 çekirdekli Exynos işlemci ve 2 GB Ram ile donatılacağı söyleniyor.

Her iki modelin de Android 4.4.2 KitKat sürümü ve yenilenmiş TouchWiz arayüzü ile geleceğinin altı çiziliyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

530
admin

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir