530

gaşaxy_s6

Geçtiğimiz hafta tanıtılan, zaten uzun süredir beklenen ve büyük ilgi göre Samsung Galaxy S6’dan bir rekor geldi. Galaxy S6’nın yanında bir de kıvrımlı kenarlı Edge tanıtılırken yerel bir Kore gazetesi telefonların 1 hafta içerisinde 20 milyondan fazla ön sipariş aldığını iddia ediyor. Henüz bu bilgi Samsung tarafından ne doğrulandı, ne de yalanlandı; yakın zamanda detaylar paylaşılacaktır. Eğer doğruysa Samsung’un Apple’ı da sollayacağını belirttikten sonra analistler S6’nın S5’ten daha fazla satacağını öngörüyor.

Galaxy S6, Edge’i sollayabilir
Avrupa’nın büyük telefon operatörlerinden birisinin üst düzey bir yöneticisi, The Korea Times’a verdiği mülakatta Samsung’un 20 milyon ön sipariş aldığını, bu rakamın yaklaşık 15 milyonunun Galaxy S6, 5 milyonunun ise Galaxy S6 Edge’e yönelik olduğunu açıkladı.

İlk ülke Hollanda

Özellikle Avrupa pazarında yeni Galaxy’lere ilginin büyük olduğu görülüyor. Önsiparişin ilk başladığı ülkelerden birisi Hollanda oldu. Galaxy S6’nın bu ülkedeki başlangıç fiyatı 700 Euro olarak açıklanırken Galaxy S6 Edge ise 850 Euro’dan raflardaki yerini alacak. Cihazın dünya genelinde Galaxy S5’ten daha fazla satılması bekleniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

530
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir