528

galaxy_s6_active

Geride bıraktığımız günlerde MWC 2015’te yeni Galaxy S6 serisini tanıtmış olan Samsung, bunun arasına bir de S6 Edge’i eklemişti. Gelen iddialara göre bu iki cihaz için bu vakte dek 20 milyondan fazla önsipariş gelmiş; ancak Samsung’un S6 serisi sadece iki modelle sınırlı kalmayacak. İnternete sızdırılan bilgilere göre Galaxy S6 Active de yakın zaman içinde biz kullanıcılara tanıtılacak. Galaxy S6 Active, diğer S6 modellerine oranla çok daha dayanıklı bir kasaya sahip olacak.

Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinin tanıtılmasının ardından iki cihaz için toplamda yaklaşık 20 milyon adet ön sipariş aldığı şu günlerde, Galaxy S6 Active SM-G890A model numarası ile ortaya çıktı. Samsung’un ünlü S serisinin dayanaklı yan modelleri olan Active telefonlarının en büyük özellikleri toza, suya ve darbeye karşı dayanıklılıkları, Galaxy S6 Active, Zauba’nın ithalat ve ihracat belgelerinde ortaya çıktı.

Maalesef henüz cihaz hakkında ekran boyutu hariç pek bir bilgi bulunmuyor, 5.1 inç’lik bir ekran ile gelen Galaxy S6’nın aksine S6 Active, 5.5 inç bir ekran ile gelecek. Ekran çözünürlüğünde ise herhangi bir değişiklik olmayacak gibi görünüyor cihaz, 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde Quad HD ekran ile gelecek. Sızan belgelerde görebileceğimiz diğer bir bilgi ise cihazın tek sim kart kullanacağı, Galaxy S6’nın suya karşı dayanıklı olmadığı düşünüldüğünde S6 Active, büyük ekran ve suya dayanıklılık isteyen kullanıcılar için güzel bir alternatif olacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

528
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir