527

samsung_galaxy_s6

Önümüzdeki Mobile Congress World 2015’Te (MWC 2015) tanıtılmasına kesin bir gözle bakılan Samsung’un yeni modeli Galaxy S6 için ortaya yeni iddialar atılmaya devam ediliyor. 4GB RAM’e ve göz tarama sistemine sahip olmasına kesin bir gözle bakılan telefonun şimdi de aynı iPhone’larda olduğu gibi değişmeyen bir pile sahip olacağını belirtildi; oysa bu özellik Samsung telefonların en büyük avantajlarından biri olarak gösteriliyordu. Eğer gelecekteki Samsung telefonlar böyle bir yapıya bürünürse tasarımda da köklü değişiklikler olacaktır.

Özellikle Samsung’un yıllardır avantaj olarak kullandığı değiştirilebilir bataryanın artık olmaması başka tasarımsal değişiklikleri de ortaya çıkaracak. Örneğin Galaxy S6’da bu tasarım değişikliği ile birlikte, SIM kart ve MicroSD kart girişleri yan bölümlere alınacak. Ayrıca yanlara alınan bu girişlerin suya dayanıklılık açısından, Sony Xperia ya da HTC Desire Eye modellerine benzer şekilde kapaklı olması da muhtemel.

Şimdilik söylenenler iddiadan ibaret olsa da Samsung’un Galaxy S6 ile önemli bir tasarım değişikliği yapacağına kesin gözüyle bakılıyor. Zira daha önce de Galaxy S5 ve Note 4 modellerinde yaşanan kullanışsız parmak izi tarayıcısının, büyüyecek home tuşu ile giderileceği iddia edilmişti. Bakalım Samsung, MWC 2015’te söylentilerdeki tasarımsal değişiklikleri gerçekleştirecek mi? Yoksa Galaxy Note 4’e benzer bir Galaxy S6’yla mı karşımıza çıkacak?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

527
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir