539

Google 50 Dolarlık Akıllı Telefon Üretecek, Toplama bilgisayarların (ya da OEM ürünlerin) altın çağında, bilgisayar kullanmayı bilen her genç aynı zamanda hangi ekran kartının hangi anakart ile uyumlu olduğunu, bilgisayarındaki performans eksikliğine neyin sebep olduğunu bilmek için can atıyordu. Yakın gelecekte benzer bir senaryo akıllı telefonlar için gerçekleşebilir. Google’ın Gelişmiş Teknoloji ve Projeler ekibi tarafından tanıtılan Project Ara; modüler bir akıllı telefonu hayata geçiriyor.

Üstelik bu cihaz, üst sınıf bir kullanıcı kitlesini hedeflemiyor. “6 milyar insan için özel olarak geliştirildi” sloganıyla tanıtılan cihazın fiyatı “iskeletiyle” 50 dolardan başlıyor ve içerisinde sadece cihazın ana iskeleti, ekranı ve bir Wi-Fi alıcısı bulunan bu sete daha sonra kamera vb. gibi diğer parçalar eklenebiliyor.

Google’ın hedefleri tutarsa, önümüzdeki yıl BİM veya A101 gibi süpermarketlerde dahi Google Ara telefonun ana kasasını ve çeşitli parçalarını bulmak mümkün olacak. Zira Google, 2015 yılında cihazı son kullanıcıya perakende mağazalarda sunmayı planlıyor. Google yetkilisi Paul Eremenko’nun Time’a yaptığı açıklamaya göre, Project Ara için ilk aşamada maddi getiriden önce olası talebi belirleyip bunu karşılamak geliyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

539
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir