546

HTC One E9+

HTC, hiçbir tanıtım ya da lansman gerçekleşmeden yeni bir modelini Asya pazarında satışa sundu. Orta segmentte yer alan ve özellikle sağladığı ses kalitesiyle dikkatleri çekmeyi başaran HTC One E9+ adlı yeni nesil model büyük ihtimalle Türkiye ya da Avrupa pazarına girmeyecek; ancak yine de fiyat – performans karşılaştırması yapmak için gayet iyi bir örnek. Maalesef telefonun fiyat bilgis henüz bizlerle paylaşılmış değil ama 500 dolardan fazla olması beklenmiyor.

HTC One E9+ ‘un özellikleri ise şu şekilde; 5 buçuk inç’lik büyük bir ekrana sahip olan HTC One E9+ teknik özellik listesine bakıldığında Full HD olarak ortaya çıkıyor. Fakat cihazın özellikleri arasında aynı zamanda 534ppi piksel yoğunluğuna sahip Quad HD ekranında yer aldığını görüyoruz. Eğer gerçekten te 2 K çözünürlüklü bir ekrana sahipse bu firmanın amiral gemisi telefonu HTC One E9+, M9’u ekran bakımından geçmiş sayılır.

HTC One E9 Plus’ın öne kamerası ise ultrapiksel. Metal tasarıma sahip olan cihaz HTC’nin Dolby Audio destekli BoomSound hoparlörine sahip. İşlemci bakımından da geyet güçlü olan cihaz 8 çekirdekli MediaTek işlemci bulunduruyor. 2 GB RAM’e sahip cihaz 16 GB depolama alanı ve 128 GB’a kadar hafıza kart desteği bulunduruyor.

HTC One E9+’un fiyatı ise henüz belli değil. Ülkemizde ne zaman piyasada olacak o durum da hiç belli değil. Tabi bu cihazın Asya’nın dışına çıkmamama ihtimali de yüksek.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

546
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir