531

htc_one_m9

Önümüzdeki sene çıkışını gerçekleştirip HTC’nin piyasadaki en güçlü telefonu unvanını alacak olan HTC One M9’a ait iddialar internette dolaşmaya devam ediyor. Daha önce telefonun görüntülerini sizlerle paylaşmıştık; şimdi de teknik özellikleri elimize geçti, tabi bunlar şimdilik sadece birer iddiadan ibaret. Üst segmentte yer alan telefon fazlasıyla tatmin edici teknik özelliklere sahip; kapak tasarımı da zaten her zamanki gibi sade ve şık. Telefonun 2015’in hangi ayında çıkacağı da yine bilinmeyenler arasında.

One M9 akıllı telefonun büyüklüğünün 5.5 inç olacağı söylentileri kulaktan kulağa dolaşıyor. Ayrıca ekran çözünürlüğüde bu kez 2K çözünürlüğe geçiş yapacağı haberleri Tayvanlı üretici tarafından bildirildi. Elbette tüm bunlarla sınırlı değil. Cihazın işlemcisinin 2.7GHZ frekans hızında çalışması bekleniyor. Sony Xperia Z4 için iddia edilen dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemcisini bulundurduğu iddiaları var.

HTC One M9’un iki gün boyunca kullanıcıyı idare edebilen pil kutusu bulunuyor. Akıllı telefonlardaki en büyük sorunlardan biri sarj sorunu. Erken biten sarj kullanıcıların canını sıkmaya yetiyor. HTC kullanıcılarına iyi bir pil ömrü vaad ediyor.

HTC One M8’den daha iyi bir kamera sunacak. Düşük ışıkta bile kaliteli fotoğraflar için ışık sağlar. Cihazın kamerasının 16 MP çözünürlükte olması bekleniyor. Ayrıca optik görüntü sabitleme gibi gelişmiş özellikler de bulundurduğuna dair bilgi de gelen haberler arasındaki yerini alıyor olup çift kamera modülü kullanılması bekleniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

531
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir