521

htc_one_m9

2014’ün başında HTC’den One M8 adında bir model gelmiş ve dönemin en çok sevilen, satılan modellerinden biri olmuştu. Hem tasarımı hem de teknik özellikleri itibarı ile fazlasıyla beğenilen telefonun yeni bir modelinin çıkacağına ve bunun çıkış tarihinin 2015 başı olacağına kesin gözle bakılıyordu. Halen resmi bir açıklama gelmemiş olsa da oldukça iddialar gün yüzüne çıktı. HTC One M9 adıyla tanıtılması beklenen yeni nesil telefon Barselona’da düzenlenecek olan Mobile World Congress’te tüm dünyaya tanıtılacak.

Ekran 2K ve 5.2 inç olacak

Cihazın 5.2 inç boyutlarında 1440 x 2560 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip olacağı söylenirken, piksel yoğunluğu için dile getirilen değer ise 564ppi. HTC One (M8)’in 441ppi değerinde bir ekrana sahip olduğu düşünülürse, One (M9)’un çok daha keskin ve temiz bir görüntü sunacağı kesin.

Diğer özellikler neler?

Bilgiler HTC One (M9)’un Qualcomm’un Snapdragon 805 ya da 810 çipsetinden gücünü alacağını ve telefonun 3GB RAM’e sahip olacağını iddia ediyor. Ayrıca diğer iddialara göre ürün 64GB ve 128GB dahili depolama alanına sahip iki ayrı versiyon ile piyasaya sürülecek.

Android 5.0 Lollipop sürümü yüklü olarak geleceği söylenen One (M9) muhtemelen 64-bit destekli olacak. O zaman Snapdragon 810 ihtimali daha ağır basıyor. One (M8)’e göre daha güçlü bir batarya ve megapiksel değeri daha yüksek bir de kamera ürünün diğer özellikleri arasında yer alacak. Özellikleri şimdilik bir söylentiden ibaret olan HTC’nin sıradaki amiral gemisine ilk bakış için 2015’in başını beklememiz gerekiyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

521
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir