516

instagram

Geride bıraktığımız sene Facebook tarafından satın alınan dünyanın en güncel fotoğraf paylaşım sitesi Instagram her geçen gün popülaritesini artırmaya devam ediyor. Ancak insanlar Facebook ve Twitter’dan bile sıkılıyorken aramızda Instagram’dan da sıkılanlar ve hesaplarını kapamak istiyorlar. Instagram hesabını tamamen silmek Facebook ve Twitter’a oranla biraz daha karmaşık. Biz de bu rehberimizde sizlere Instagram hesabının nasıl silindiğini detaylı bir şekilde aktarıyoruz.

Instagram hesabını silmeye başlama
Instagram hesabı silme
Instagram hesabınızı silmek için ilk olarak hemen altta yer alana bağlantıya gitmeniz gerekiyor.
İkinci adında açılan bağlantıda, eğer oturumunuz açık değilse, önce oturumunuzu açın. Daha sonra tekrar yukarıdaki bağlantıya gidin. Üçüncü adımda “Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” bölümünün yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

Instagram hesabını kalıcı olarak silme

Hesap silme nedeninizi seçtikten sonra, hesabınızı sileceğiniz asıl bölüm açılacak. Bu bölümde önce şifrenizi boş kutucuğa girmeniz, daha sonra kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona tıklamanız gerekiyor. Tüm bunları yaptıktan sonra hesabınız silinmiş olacak. Ancak unutmamanız gerekiyor ki, sildiğiniz kullanıcı adını, bir daha kullanmanız mümkün olmayacak. En azından Instagram, kullanıcı politikasında değişiklik yapmadığı sürece, aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açamayacaksınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

516
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir