533

Bilindiği gibi IOS işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlar her yıl bir güncellemeyle yeni özelliklere kavuşuyor. Bu yıl da Apple tarafından duyurusu yapılan güncelleme IPS 12 adıyla piyasadaki yerini alacak. İşte son güncellemeden bazı önemli noktalar.

Ses Çubuğu

Kullanıcıların online mecralarda en çok dile getirdikleri konuların başında ses çubuğu fonksiyonunun yetersizliği geliyordu. Bu talebe kayıtsız kalamayan Apple, ekranın her iki tarafından da koordine edilebilecek bir ara yüz geliştirdiğinin müjdesini verdi.

 

Misafir Yüzü Tanıma

IOS üzerinde bulunan Face ID uygulamasının sadece bir kişiyi algılaması, birçok kullanıcı tarafından yetersiz bulunmuştu. Son güncelleme ile birlikte artık cihazda bir misafir modu kullanılabilecek ve tanıttığınız kişi de telefonda yüz tanıma sistemine dahil olacak.

Uygulamaya Özel Kilit Sistemi

Yapılan açıklamada en heyecan verici haberlerden biri de ekran kilidinin haricinde başka bir uygulamaya da kilitleme özelliğinin gelmesi. Sadece kaydırarak açılan ekran kilidinin yanı sıra, kullanıcılar artık kendi tercih ettikleri bir uygulamayı da kilitleyebilecekler.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

533
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir