526

Yeni nesil evlerde sunulan akıllı sistemleri artık TV reklamlarında da görmek mümkün. Ancak eviniz böyle değilse bazı uygulamalarla hayatınızı kolaylaştırabilir ve siz de bir akıllı ev konforunu yakalayabilirsiniz.

Nest Öğrenme Termostatı adıyla lanse edilen akıllı cihaz, evinize kurduğunuz bir sistemi, cihazla koordine olarak çalışan akıllı telefon ya da tabletinizle uzaktan kumanda edebilmenizi sağlıyor.

Cihazın asıl amacı, evinizdeki ısı durumunu size aktarmak ve sizin komutlarınız doğrultusunda ısı değişikliği sağlamak. Yani normal şartlarda evinizdeki termostatla yapabildiğiniz işlemi evinizde olmasanız dahi kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Google Home ve Amazon Echo İle De Uyumlu

Nest Öğrenme Termostatı’nın sunduğu avantajlardan biri de evini akıllı sistemlerle donatmış kişilerin ekstra bir çaba sarf etmeden kullanmaya başlayabilmeleri. Cihazla evinizdeki sistemi birbirine paralel hale getirip, ısı haricindeki parametreleri de kontrol etme şansına sahip olabiliyorsunuz.

Örneğin, evinizde ayarlanabilir bir yatak var ve Google Home sitemine bağlıysa, bu cihazla akıllı telefonunuzu kullanarak yatağınızı vücudunuza uygun bir hale getirmeniz mümkün.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

526
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir