520

iPad Pro Stylus

Samsung’un çoğu tabletinde yer verdiği Stylus, yani kullanımı kolaylaştıran ekran çubuğu son bir senedir Apple’ın ürünleri için de iddia haline gelmeye başladı. Önümüzdeki günlerde iPad Pro’yu tanıtacak olan Apple, tablete ya 12.9 ya da 12.3 inçlik bir ekran büyüklüğü sunacak. iPad Pro için ortaya atılan iddiaların içinde zamanında Steve Jobs’ın dalga geçtiği Stylus da yer alıyor. Peki iPad Pro Stylus gelecek mi? Steve Jobs’ın her zaman karşı çıktığı büyük ekranın iPhone’a getirilmesinin ardından Stylus’un gelmesi de pek yadırganmaz diye düşünüyoruz.

Stylus kalem mi geliyor?

KGI Securities şirketinin Appe analistlerinde Ming-Chi Kuo, Cupertinolu şirketin iPad Pro ile birlikte yeni bir stylus kalem tanıtacığını öne sürdü. Analistin öngörülerine göre, kalem iPad Pro kutusunda yer alacak bir aksesuar olmayacak ancak opsiyonel olarak ayrıca satın alınabilecek.

Fiyat artışına önlem

Tüm kullanıcıların stylus çözümüne ihtiyacı olmadığını düşünen Kuo, Apple’ın 12 inç’ten büyük bir tablet ile profesyonel alana yöneleceğini ve bu nedenle ihtiyacı olan kullanıcılar için kendi kalemini duyurabileceğine inanıyor. Analiste göre, yeni stylus kalemin opsiyonel olarak satılması ise maliyeti yükseltmemek. Pahalı bir kalemin iPad Pro kutusuna dahil edilmesi, ister istemez cihazın fiyatını yukarı çekebilir.

Steve Jobs alay etmişti

Kalem hakkında teknik bir detay ya da bu öngörüyü ispatlayacak bir veri henüz yok. Bu iddia Apple’ın 2010 yılında patentini aldığı haptic stylus kalemi akla getiriyor. Kuo’ya göre yeni stylus kalem Lightning bağlatısı ile şarj edilebilir. Kablosuz bir şarj çözümü kalemin fiyatını yükseltecektir. Gelecek sürümlerde stylus kaleme 3D el yazısı özelliği de gelebilir. Bakalım Apple, Stylus kalemler ile alay eden Steve Jobs’ı bir kez daha dinlemeyerek yeni kalemini tanıtacak mı?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

520
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir