518

iPhone 6 Plus

Aylardır beklenen zamanın sonuna geldik. Apple, bu akşam Türkiye saati ile 8’de başlayacak olan etkinlikle birlikte yeni nesil ürünlerini tanıtacak. En çok beklenen ürün tabi ki iOS 8’le birlikte tanıtılacak olan iPhone 6. Bu modelle birlikte iPhone’un inadını bir kenara bırakıp büyük ekranlı farklı bir model daha tanıtması beklenirken bu model bu vakte kadar bizlere iPhone Air olarak aksedildi; tabi bunlar sadece iddiaydı. Şimdi de farklı bir iddia var: iPhone 6 Plus.

iPhone Air ne oldu?

Büyük ekranlı iPhone’un adı konusunda çok çeşitli iddialar bulunuyor. iPhone 6 Plus isminin en büyük rakibi, tabii ki uzun süredir duyduğumuz iPhone Air.

iPad gibi kullanılabilecek

Aynı kaynağa göre iPhone 6 Plus’ın 5,5 inçlik ekranında uygulamalar yatay konumda da kullanılabilecek. iOS 8’e eklenecek yeni bir özellik sayesinde 5,5 inç ekranda uygulamalar ve arayüz (tıpkı iPad’de olduğu gibi) yatay konumda da çalışabilecek.

İddialar ne kadar doğru bilemiyoruz ama bu akşam Apple’ın 5,5 inç ekranlı yeni bir model tanıtma ihtimali bir hayli yüksek. Bakalım Apple bizi bu akşam şaşırtabilecek mi?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

518
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir