517

1

iPhone 6 ile iPhone 6 Plus’ı tanıttıktan sonra çıtayı artırdığı bir hayli belli olan Apple, böylesine yüksek özellikli telefonların yanında bir geçtiğimiz sene yaptığı gibi orta segmentten bir telefon modeline yer verecektir. C serisinin, yani iPhone 6C’nin bu sene de satışa sunulması beklenirken ona ait olduğu tahmin edilen birkaç fotoğraf bugün paylaşıldı. Pembe rengiyle görebildiğimiz telefon kasasının tüm detaylı belli oluyor. Telefonun çıkış tarihi olarak sonbahar ayları gösterilirken henüz resmi bir açıklama gelmiş değil; ben ise yaz aylarında çıkabileceğini ümit ediyorum.

iPhone 6c’ye ait olduğu düşünülen fotoğraflar bugün Fransa kaynaklı NowhereElse sitesi sayesinde ortaya çıktı. Fotoğraflarda iPhone 6c’nin kasası tüm ayrıntıları ile görünüyor. iPhone 6c’nin fotoğraflarını yorumlayacak olursak; cihaz true tone flash ve dışa doğru çıkıntılı iSight kamera ile geleceği tahmin edildiği için kasanın kamera bölümünde iPhone 5c’nin kasasına göre farklılıklar bulunacak.

2

iPhone 6c’nin kasasının alt bölümünde bulunan mikrofon ve hoparlör delikleri de iPhone 5c’nin kasasından çok farklı bir yapıya sahip. Dört sağa dört sola konumlandırılmış bu delikler iPhone 6c’nin daha iyi ses çıkışı vermesini ve daha iyi ses kaydı yapmasını sağlayabilir.

iphone_6c

DigiTimes’ın iddialarına göre ise Apple; iPhone 4s, iPhone 5s ve iPhone 5c’yi piyasadan silerek iPhone 6c’yi tanıtacak. 4.7 inç ekran boyutuna, plastik kasaya ve farklı renk seçeneklerine sahip olması beklenen iPhone 6c’nin fiyatı ise 400 ile 500 dolar arasında olacağı söyleniyor. Bakalım Apple iPhone 5c ile izlediği politikayı iPhone 6c ile devam ettirecek mi?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

517
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir